Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter hesabını kalıcı olarak silme : Twitter dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal ağ platformlarından biri  hatta neredeyse Facebook’tan sonra ilk sırada yer alıyor. Piyasa araştırma firması FactSet StreetAccount 2017 sonuna doğru yaptığı araştırma verilerine  göre analistler aylık aktif kullanıcı sayısının 321.3 milyona ulaştığını söylüyör.  Ama yinede Twitter hesabını silmek isteyen kullanıcılar oluyor.

Bu şekilde ilgi gören ve yüksek kullanıcı kitlesine sahip olan bir sosyal medya olmasına rağmen Twitter hesapları, bazı sebeplerden dolayı kapatılmak istenebiliyor. Bu nedenle bende bloğum da konu hakkında bilgi vermek istedim. Twitter hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılır? Eğer isterseniz Twitter hesabını silme yazımın devamında…

Twitter hesap silme öncesinde arşivinizi isteyebilirsiniz.

Twitter hesabınızı silme aşamasında daha önceden yaptığınız paylaşımlar veya hangi tarayıcıdan giriş yaptığınıza kadar tüm verileri twitter’dan isteyebilirsiniz. Eğer twitter arşivinizi görmek isterseniz  Twitter > Ayarlar > Hesap > Twitter  “Arşivini İste” butonu ile arşiv oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Arşiv hazır olduğunda twitter email adresine, alttaki görselde gördüğünüz gibi bir mail gönderir. 

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Sosyal medya hesaplarınız içinde en kolay silme işlemi twitter hesabıdır. Diğer sosyal medya hesaplarında çok karmaşıktır ve silme işlemi sancılı geçer.  Diyelim ki karar verdiniz ve ben twitter hesabımı silmek istiyorum dediniz, o zaman aşağıdaki bağlantıya tıklarsanız sizi ilgili sayfaya yönlendirir.

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Yukarıdaki bağlantının çalışması için eğer bilgisayarınızdan giriş yaparsanız twitter hesabınız açık olması gerekir ve bağlantıya tıkladığınızda direk olarak aşağıda gördüğünüz ekrana gelirsiniz. 

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Tabi ben twitter hesabımı silmek istemediğim için iptal butonuna tıkladım ve Twitter > Ayarlar > sayfasına geri döndüm.

Bu işlemin sonucunda siz @xxx hesabını devre dışı bırak butonuna tıklarsanız. Hesabınız kalıcı olarak silinir. Twitter hesap verilerinizi 30 gün boyunca saklar, bu süre içinde aynı kullanıcı adı ve şifre ile tekrar giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif olur.

Twitter hesabımı silmek istiyorum ama kullanıcı adımı daha sonra yeni bir hesap açarken kullanmak istiyorum diyorsanız, (Bunu neden istiyorsun bilmiyorum ama 😀 )hesabınızı silmeden kullanıcı adınızı değiştirmelisiniz. Böylece ilerleyen zamanlarda twitter’a tekrar kaydolup eski kullanıcı adınızı alabilirsiniz. Bu son öneriye kesin diyemem çünkü tesadüfen biri o kullanıcı adını hesap açarken yazabilir, yani denemedim 😀

Ayrıca twitter hesap silme işleminizi yaptıktan sonra tüm verileriniz takipçiler,takip ettikleriniz,medya ve twetler yukarıda bahsettiğim 30 günlük süre sonunda tamamen Twitter inc. alt yapısından silinir. Demek istediğim ben hesabımı sileyim bir kaç ay sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile hesap oluşturayım derseniz, sıfırdan başlarsınız.

Not: Bu içerik Twitter yada twitter inc. hakkında başlatılmış bir karalama kampanyası değildir. Buradaki amaç insanların hak ve özgürlüğü çerçevesinde istediklerini yapma adına bir kılavuzdur. İyi bloglamalar dilerim..

Bir Yorum Yap