PUPG Mobile: Nasıl Oynanır ve En İyi Silahlar Hangileridir ?

PUPG mobile Aralık 2017’de yapımcısı Brendan Greene tarafından Bluhole ve Tencent Games işbirliğiyle piyasaya sürülmüş orijinal Battle Royale oyunları serisidir. Oyunun tam adı PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGRUNDOS ama uzun olduğu için oyuncular arasında daha çok PUPG olarak adlandırılır.

Pupg mobile kısa bir sürede bir çok video oyunun önüne geçerek Dünya’da 400 milyon kullanıcıya ulaştı. Bana göre bu başarıyı yakalamalarında  en büyük etken oyunu mobil cihazlarda oynayabiliyor olmamızdır. Zaten en iyi donanımlara sahip bir pc ile oynasanız bile takılma ve donmalar yaşandığı söyleniyor. Ama buna rağmen şu an Türkiye fiyatı 85 TL olan Pupg, Dünya’da 30 milyondan fazla satmış.

Oyunlar Hakkında Diğer Popüler Yazılarım

Top Eleven Nedir ve Nasıl Oynanır ?

PUPG Mobile: Aksiyon Gerilim ve Heyecan Dolu Oyun

PUPG MOBİLE 15 KİLL – Kozmik Karınca’ya selam söyleyin karşılaşırsak hiç şansı yok 🙂

Benimde severek oynadığım bu oyunu artık bilmeyen yok ve artık işim var yoğunum diyen arkadaşlarımızın lobide beklerken 20 dakikadır maçta olduğunu bile görüyoruz. 🙂 Aksiyon macera ve gerilim dolu Pupg o kadar bağımlık yapıyor ki geçtiğimiz günlerde Hindistan’ın 4 şehrinde yasaklandı. Hatta söylentilere göre yasağı çiğneyen kullanıcılardan hapse giren bile var. Bunun üzerine PUPG Mobile ekibi oyuna 6 saat limiti koydu ve artık günde 6 saatini dolduran oyuncu maça giremeyecek.

Pupg Mobile nasıl oynanır?

Birazda sizlere oyunun nasıl oynandığından bahsedeyim, Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. İşte o andan sonra tüm aksiyon başlar ve hemen en yakındaki evlere koşup elimize en az bir silah alıp loot yapmaya başlarız.

Loot; Pupg mobile’da maç sırasında hayatta kalabilmek için öncelik silah olmak üzere çanta,bandaj,sağlık kiti,ağrı kesici,yedek mühimmat,kask,nişancı tüfekleri ve dürbün gibi envanterleri evlerin içinden toplama eylemidir.

Oyunu ister 4’er kişilik takımlar halinde isterseniz de 2’şer kişilik yada tek başına takımlara da dalabilirsiniz tercih size kalmış. Ben 4 kişilik takımla Erangel haritasına çok atladım ama pek çorba parası çıkmadı. Ama son bir kaç gündür tek atlıyorum ve her maç birinci olamasam da ikincilik kaçmaz. Hatta yukarıdaki görselde ne kadar ciddi oynadığımı görebilirsiniz. 🙂

Oyunda  Erangel,Miramar ve Sanhok adında üç adet ada haritası var. Ben şimdilik Erangel’de oynuyorum ve hatta diğer haritaları henüz indirmedim.

Oyunda nasıl hayatta kalabileceğiniz hakkında bilgi veremem gerekirse, oyundaki koruyucu başlık ve yeleğiniz 3. seviye olmalıdır. Loot yaparken bu özellikteki koruyucuları evlerden bulabilirsiniz. Ayrıca elinizdeki 2 silahtan biri keskin nişancı tüfeği olmalı ve diğeri de yakın mesafe spray atabileceğiniz ve tüm eklentileri takılmış bir silah olmalı.

Oyunda evlerden birinde adir bulabileceğiniz bir işaret fişeği de çok işinize yarayacaktır. İşaret fişeği attığımız zaman kısa sürede oraya hava yardımı gelecek ve yakınınıza bir drop düşecektir. Air drop içerisinde oyundaki en etkili silahlardan keskin nişancı tüfeği Arctic Warfare Magnum yani AWM ve Groza ikilisi bulabilirsiniz. Eğer alan daralmış ve gaza maruz kalmak üzereyseniz Air drop size bir araç gönderir. 

Eklentilerden kastım namnu ucu freni, uzatılmış şarjör ve susturucu, ayrıca buna ek olarak yakın mesafede dürbün yerine hologram nişangah kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

PUPG Mobile: Aksiyon Gerilim ve Heyecan Dolu Oyun

PUPG Mobile en iyi silahlar

En iyi PUPG silahları ?

PUPG Mobile oyununda her silah işinizi görür ama eğer doğru kullanırsanız daha çok kill ve 1. olma şansınız vardır.  Ayrıca oyunda en iyi kural ilk gören siz olun aksi taktirde yeterli canınız yoksa ölürsünüz.  Oyunda en etkili silahlardan biri yukarıda bahsettiğim gibi AWM dir. Bu keskin nişancı tüfeği ile rakibinizi 500 metreden kafaya tek kurşun ile indirebilirsiniz. Bu kafaya tek kurşunun afilli bir ismi vardı ama şimdi aklıma gelmedi yorumlar kısmına yazarsanız sevinirim.

Conter Strike oyununda da olduğu gibi olmazsa olmaz taarruz tüfeği AKM, bu tüfeğin geri tepmesi çok fazla olmasına rağmen eğer doğru kullanırsanız rakibi alt edersiniz. Mobile cihazım ile ben rahat kullanamıyorum ama pc de mouse yardımıyla AKM’nin harika spray (tarama) gücünü gösterenler var.

Bu iki silahın yanına ek olarak size Scar-L,M416,Groza,Mini14, gibi silahlarında etkili olduğunu söyleyebilirim. Açıkçası oyunda çoğu kişinin beğenmediği UMP9 mm tüfeği bile seven biri olarak size Pupg Mobile de kötü silah yok kötü oyuncu var diyebilirim. 🙂 

Oyunu en iyi oynayanlardan biride Kozmik Karınca dır. Videolarını severek izlediğim hatta fırsat bulursa her gün video atmasını istediğim ünlü  Kozmik Karınca Cem sayesinde PUPG Mobile oyununu dahada sevdik. Bu yazıyı yazdığım gün itibariyle Youtube abone sayısı 988.830 başarılarının devamını diliyorum. Umarım 1 Milyon aboneyi geçer ve bu sayıyı katlar. 

Silahlardan bahsetmişken Pupg mobile güncellemesi ile eklenen yeni silah G36C epey etkili bir silah ve Kozmik Karınca‘nın bu silaha özel çekmiş olduğu videoyu şuradan izleyebilirsiniz. Bu arada güncelleme iyidir ama oyunun yalın haliyle sevilen kısmının dışında özellik katarlarsa bence grafikler açısından mobil  platformlarda da zorlanma olacaktır. O yüzden çokta şey yapmamak lazım:)

Pupg Mobile oyununu severek oynayan biri olarak oyuna dair azda olsa bilgi ve bazı detayları paylaşmak adına bu yazıyı hazırladım umarım yazıyımı beğenirsiniz. Keyifli okumalar dilyorum.

Bir yorum yazın