İnstagram Hesap Silme İnstagram Kalıcı Hesap Silme

İnstagram hesap silme ve instagram kalıcı hesap silme gibi arama yaptıysanız. Doğru sayfadasınız. İnstagram kapatma işlemini kalıcı olarak yapabileceğiniz, kılavuzumu okuyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yazımın ilerleyen bölümlerinde vereceğim İnstagram hesap silme linki ile bu işlemi gerçekleştireceksiniz.

Bu biraz klişe olacak ama evet artık sosyal medya hesaplarımızı biz değil, onlar bizi kullanıyor. Nasıl mı ? Facebook,İnstagram ve Twitter dünyanın en büyük sosyal platformları.

Milyonlarca insanın bu sosyal medya şirketlerinde bir yada birden fazla  hesabı var ve artık hesaplar birbirleriyle bağlı. Örneğin mobilde beş dakika bakıp çıkayım diye dokunduğumuz Facebook uygulamasında saatlerce zaman harcıyoruz ve kendimizi diğer sosyal medya platformunda buluyoruz.

Yada gece tamam artık yeter, hadi yatayım!! dedikten sonra telefonunu  şarja takıp uyumaya çalıştığınız anda hemen bir bildirim alıyorsunuz. Bu bildirim %100 sosyal medya hesaplarının birinden gelmiştir.

Durum böyle olunca bizi hiç durmayan sürekli akan zaman tünellerine hapsediyorlar.

Bu yüzden blogumda açtığım sosyal medya kategorisi üzerinden, Facebook hesap silme ve Twitter hesabını kalıcı olarak silme gibi sosyal medya platformları ve hesaplarını nasıl sileceğiniz hakkında yazıyorum.

Tabi bu yazıları mutlaka sosyal medya hesaplarınızı silin diye yazmıyorum. Eğer birden fazla İnstagram hesabınız veya İnstagram fake hesap silmek isterseniz diye yazıyorum. 

İnstagram Nedir?

İnstagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

Sunulduğu tarih: 6 Ekim 2010
Sahip: Facebook
Adaylıklar: Teen Choice En İyi Sosyal Ağ Ödülü‘ ne aday olmuştur ama kazanan, yani en iyi sosyal medya ağ ödülünü Twitter almıştır. 

Aşağıdaki adımları izleyerek İnstagram kapatma silme işlemini kalıcı olarak yapabilir. Yada instagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme Linki / Kalıcı Olarak !!

Öncelikle söylemeliyim ki,  kalıcı İnstagram silme linkini mobil uygulamanızdan kullanamazsınız. Bunun için İnstagram hesabınızın bilgisayarda açık olmalıdır. Yada mobil cihazınızın tarayıcı bölümünden bu işlemi yapabilirsiniz.

Daha sonra şu www.instagram.com/accounts/

İnstagram kalıcı hesap silme linki ile hesabını kalıcı olarak silebilirsiniz. Hesap silme linkine tıkladığınızda aşağıda gördüğünüz sayfa açılacak.

İnstagram Hesap Silme İnstagram Kalıcı Hesap Silme

İnstagram hesap silme – İnstagram kalıcı silme linki

Açılan sayfada kullanıcı  adınızı sağ üstte görebilirsiniz. Eğer başka bir instagram hesabınız var ve onu silmek istiyorsanız. Şu anki İnstagram hesabınızdan çıkış yapmalı ve diğer hesabınızı açmalısınız.

Daha sonra hesabı neden siliyorsunuz sorusunun yanında görmüş olduğunuz açılır menüden bir hesap silme sebebi seçiniz.

Sonra sizden İnstagram şifreniz istenecek onuda girdikten sonra, İnstagram Hesabını Kalıcı olarak Sil seçeneğinize tıklıyorsunuz.  İşlem tamamdır, artık instagram hesabınızı tamamen sildiniz.

İnstagram hesap silme değilde sadece geçici olarak dondurmak istiyorum derseniz.

İnstagram Hesap Dondurma 

Diğer sosyal medya hesaplarınızı silme işleminde de söylediğim gibi, İnstagram hesap silme işlemi tamamen kalıcıdır.

Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla başka biri hesap açarsa siz o kullanıcı adıyla bir daha instagram hesabı açamazsınız.!

Peki ne yapmalıyım?

İnstagram hesap dondurma işlemi yapmalısınız. Bu işlemi yapmak içinde mobil yada bilgisayar kullanın fark etmez, sadece tarayıcı üzerinden hesaba giriş yaparak işlem yapabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma ve silme işleminin uygulama da olmama sebebi gayet açık. İnstagram neden potansiyel kullanıcı ve ziyaretçilerini kaybetsin ki? Bu aynı zamanda para kaybı demek.

Dondurmak istediğiniz İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan profil simgesine dokunun.

Daha sonra ekranı aşağı kaydırın ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.

Yine neden hesabınızı kapatıyorsunuz sorusunun yanında bulunan açılır menüden hesap kapama sebebinizi seçin ve tekrar “Hesabı Geçici Olarak Kapat” a tıklayın.

Hepsi bu kadar artık geçici olarak kapattığınız instagram hesabınızı istediğiniz zaman yeniden aktif hale getirip kullanabilirsiniz. Tabi hesabınızı dondurma işlemi yaptıysanız daha sonra kullanabilirsiniz. Eğer instagram hesabını kalıcı olarak silme adımlarını uygularsanız hesabınız geri alamazsınız. 

Not: Bu yazımda sosyal medya ağı İnstagram için herhangi bir karalama yada kasıt yoktur. Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Bir yorum yazın