Alper Genç

Türkiye'nin Gelmiş Geçmiş En İyi Kişisel Blogu Alper Genç

Mart 1991 Antalya doğumluyum. Doğduğumdan beri Antalya’da yaşıyorum. Metin Çiviler Lisesi’nde okudum, ama kişisel nedenlerden dolayı lise eğitimimi bitirmedim.

Daha sonraları eski adı Çıraklık Eğitim Merkezi olan şimdiki Muratpaşa Meslek Eğitim Merkezinde elektrik bölümü okudum. Mesleki anlamda tecrübe kazanırken bir yandan da ustalık belgesi sahibi oldum.

2011 şubat ayında askere gittim. Acemi birliğim 6. Jandarma Komando Er Eğitim Alayı Manisa/Kırkağaç usta birliğim ise Ordu/Fatsa Komando, Takvimler 15 mart 2012’yi gösterirken askerlik görevimi bitirdim ve yuvama döndüm.

Askerden gelince, meslektaşım ve değer verdiğim bir arkadaşımla Antalya Lara bölgesinde elektrikçi dükkanı açtık ama piyasanın zayıflığı ve dükkan kiralarının yüksekliğinden dolayı fazla tutunamayıp kapattık. Mesleğime devam ediyorum, çünkü ne yaparsan yap bildiğin işi yap demiş atalarımız.

Ama hep bir eksiklik hep olmayan bir şey vardı hayatımda, uzun süre oradan oraya savrulurken ihmal ettiğim bir gerçek beni rahatsız ediyordu.

İlk başlarda önemsemediğim eğitim hayatım yarım kalmış ve bu bende büyük bir sorun oluşturmaya başlamıştı. Ama artık sorun değil çünkü AOL lisesine kaydoldum ve ilk sene bitti bile… 

Ben bunu yaptım birde ingilizce öğreneyim dedim fakat kursu 1. seviyede bıraktığım ve devam etmediğim için derdimi anlatacak kadar ingilizce öğrendim.

2015 den beri mesleğimin haricinde blog yazma ile uğraşıyorum. Bir ara film setlerinde figüranlık yaptım ama dünyaca ünlü olmadığımı biliyorsun.

Film setleri demişken evet iki saniyelik bir sahne için akşama bekleyip o sahnenin de 3 saatte çekildiği film setlerinden bahsediyorum. Film işi zor usta…

Boş zamanlarımda şunu yaparım falan demiyorum çünkü boş zaman yok !! Tüm vaktimi iş ve arda kalan zamanlarda yönettiğim siteler yazdığım bloglar alıyor. Hatta size insan gerçekten istediği şeyleri yapar sözünü kendimden örnekleyebilirim.

Daha liseye başladığım zamanlarda nasıl web sitem olur? Kişisel blog nedir? Bu sitelerin düzenlemesi yani arka planda neler oluyor? 

Bu soruları araştırırken ve büyük bir hırsla blog açmak isterken sonunda başardım. Hatta şu an benim gibi blog açmak isteyen insanlara tavsiyelerde bile bulunuyoru. (Çevremdekilere) 🙂 Aslında bu hırsımı ingilizce öğreme konusunda da kullanmam gerekiyor.

alpergenc.net

Neden yazıyorum? Blogu açma sebebim ilk başta elektriksel alanda kişisel deneyimlerimi paylaşmaktı ama düşününce ben mesleğe başladığımdan beri elektrikle ilgili bir soruyu google’a sorma sayım beşi geçmez. Durum böyle olunca diğer bildiklerimi yazayım da belki bir okuyan olur, faydalanır dedim.

WordPress site kurma ve seo çalışmalarında kendimi geliştirdim ve öğrenmeye devam ediyorum. Öğrendikçe de kişisel bloğumda paylaşıyorum.

Seo bir ağacın gövdesi ve kapsamlı bir iş olduğu için o konuda yazmıyorum ama ağacın dallarından bazende filizlerden bahsediyorum. Umarım yazılarımı beğenir ve sosyal medya platformlarında beğenirsiniz. Herkese iyi bloglamalar.