Hakan: Muhafız 3. Sezon 1. Bölüm Senaryo

Hakan: Muhafız 3. sezon 1. bölüm senaryosu çekilmeye başladı ama henüz yayınlanmadı. Sevdiğim bu dizi için senaryo taslağı hazırlamaya karar verdim. Hakan: Muhafız Netflix Türk dizileri arasında en iyi dizilerden, hatta Netflix’in yapımını üstlendiği tek Türk dizisi olma özelliğine sahip.

Dizinin yayınlandığı her sezonu, yani Hakan Muhafız 1. sezon ve Hakan Muhafız 2. sezon bölümlerini Netflix üyeliği olan herkes soluksuz izledi. Blogumu takip edenler Netflix dizileri hakkında yazdığım diğer yazıları bilirler.

Not: Dizinin senaryosu İpek Gökdel tarafından yazılan, Kara Kalem adlı kitap dan esinlenerek yazılmış. Kitabı okumadım ama biraz kreatif olmak gerekir diye düşünüyorum. Kafamdaki senaryoyu yazacağım. 🙂

Muhafız ilk olarak 14 Aralık 2018 tarihinde yayınlanmaya başlayan Netflix yapımı dramatik, fantastik, aksiyon ve bilim kurgu türündeki bu süper kahraman dizisidir. 130 milyon Netflix abonesinin büyük bölümü tarafından da ilgi duyulan bir dizi olmayı başardı.

Diziyi severek izleyen biri olarak Hakan Muhafız 3. sezon 1. bölüm için senaryo yazmaya karar verdim. Senaryo yazmak bir süredir aklımda olan bir konuydu ve başlamak için bu diziyi seçtim. Umarım ortaya güzel bir taslak çıkar.

Hakan Muhafız 3. Sezon 1. Bölüm Senaryo

Zeynep ve Hakan ( Hakan Muhafız 3.Sezon )

Not: Muhafız dizisi tutulan bir dizi olduğu için Netflix 3. ve 4. sezon için çekimlere devam sözü vermiş ama sanırım konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok.

Senaryo yazmak, tecrübe sahibi olduğum bir konu değil ama senaryo yazmak istiyorum. Senaryo nasıl yazılır? Senaryoya nasıl başlanır? İlk defa şimdi bu yazıyı hazırlarken öğrenip uygulamalı bir şekilde yazımın devamında Hakan Muhafız 3. sezon 1. bölüm için, senaryo yazacağım.

Yasal Uyarı: Yazacağım senaryo Hakan Muhafız (The Ptotecor) dizisinin 3. sezon 1. bölümünün, gerçek senaryosu değildir. Gerçek senaryoyu izlemek için büyük ihtimalle 2019 sonu veya 2020’nin ortalarını beklemeniz gerekmektedir.

Ayrıca kişisel blogum aracılığı ile buradan, Netflix kurucu ve ceo’su Reed Hastings‘e sesleniyorum. Eğer senaryo taslağı hoşunuza giderse Morgan Stanley‘den cüzi miktarda bir çek ile çalışmaya başlayabiliriz. 🙂

Muhafız 2. Sezon 8. Bölüm Özeti

Bildiğiniz gibi Muhafız 2. sezon 8. bölümde yani finalde, baş kahramanımız Hakan güçlerini kaybetmiş ve çözüm olarak kahin’e gitmişlerdi. Kahin,tılsımlı objeleri eski güçlerine yeniden kavuşturmak için gerekenleri Zeynep ve Hakan’a söylemiş. Şiddetli bir hesaplaşmada iki tarafta da kan dökülmüştü.

Hakan ve Zeynep yanlarına ölümsüzlerden Faysal’ı alarak diğer ölümsüzlerin şehri yok etme planlarını  yaptıkları laboratuvara baskın yapmışlardı. Laboratuvarda Hakan,ölümsüzlerden Mergan’ı öldürmüş ama sahnenin sonunda onları iyi şeyler beklemiyordu.

Rüya ile eski günlerdeki gibi yaşamak isteyen Faysal, Muhafız öldürmesin diye Rüya’yı oradan çıkarmak ister ama karşılarına Hakan ve Zeynep çıkmıştır.

Faysal: Bir anlaşma yaptık unutma !!

Zeynep: (Hakan’a bakarak) Gitmelerine izin vermeyeceksin demi ?

Faysal: ( Rüya’nın elinden tutarak) Hakan, bir muhafıza karşı iki ölümsüz. Çok fazla şansın yok !!

Zeynep: O yalnız değil, alçak herif !!

Faysal: (Belinden silahı çeker) Haklısın galiba! –  (Zeynep’i karnından vurur ve Rüya’yı kolundan çekerek oradan uzaklaşır.)

Hakan: Zeynep, Zeynep, hayır hayır dayan. Zeynep nefes al, nefes al.

Zeynep: Peşlerinden git. Hakan git peşlerinden, git bırak beni.

Hakan: Seni bırakıp gidemem nefes al Zeynep, yorma kendini.

Zeynep: Onları durdurmak için her şeyi yapacağım demiştin.

Hakan: Zeynep bak saldırıyı engelledik

Zeynep: Yine deneyecekler.

Keestiiiik !!  Burada kesiyorum sahneyi 🙂 Senaryo yazarken aynı şekilde replik versem mi?   Yoksa hiç diyaloğa girmeden, olayları dış ses gibi üçüncü ağızdan mı anlatsam bilemedim. Ama bu sahnenin devamından sonra zaten replik yok.

Hakan’nın kötü tohum olan Kardeşi Levent, Belgrad ormanındaki taş köprü üzerinden Rüya ile hazırladığı ve içinde kendi kanı olan sıvıyı tam dökerken.. Headshots !! Ormanın içindeki keskin nişancı tarafından kafasına doğru yollanan tek kurşun ile sahne biter.

Sahne bitiminde Levent tekrar gösterilmez ve kamera taş köprü ve nehrin üzerinden İstanbul’a doğru giderken sahne biter.

Not: Özet dedim ama biraz uzun oldu, o yüzden anlatımla devam edeyim dedim.

Şimdide dizimizin 3. sezon 1. bölüm senaryosuna geçiyorum bakalım ortaya ne çıkacak. İlk başta sinopsis, yani yazdığım 1. bölüm senaryosunun bir bakışta içinde neler geçtiğini bahseden bir ön söz yazacağım.

Hakan Muhafız 3. Sezon Kadrosu

Hakan: Muhafız dizisinin 3. sezon çekimlerinin başlamasının ardından. Yeni sezonda kadroya katılan isimler arasında Çukur’dan iki, Diriliş: Ertuğrul’dan bir oyuncu bulunuyor.

Çukur dizisinde Akşin karakterini canlandıran İlayda  Alişan

Çukur dizisinden Emre Mutlu

Diriliş: Ertuğrul’da rol alan Halit Özgür Sarı

Funda Eryiğit

Taner Ölmez

Bige Önal

Hasan Üner yeni sezonda Hakan: Muhafız dizisine katılacaklar arasında.

Hakan Muhafız 3. Sezon 1. Bölüm Sinopsis

Son sahnede vurulan Zeynep’i sarnıca getiren Hakan, ne yapacağını bilmemektedir. Yaşanan son olaylardan sonra sadık olanların hepsi ölmüş geriye sadece Zeynep kalmıştır. Aslında Zeynep çoktan can vermiştir ama, bir ölümsüze ait kandan bir damla içerse tekrar hayata dönebilme ihtimali vardır.

İhtimal diyorum çünkü Zeynep sadık olanlardan. Ölümsüzlerden Faysal’ın kanı normal bir insan olan Leyla’da işe yaramıştı. Zeynep bu kanı içince hayata döner mi bilemiyorum.

Hakan, muhafız olduğunu öğrendiğinden beri yanında Zeynep vardı. Zeynep onun için sıradan bir sadık olan değil aynı zamanda yoldaş ve bir hocaydı. Ölmeden öncede Hakan’a olan sevgisini dile getirmiş ve öpüşmeleri tılsımlı objelere yeniden güç vermişti.

Hakan kararını verir ve Faysal’ı bulmak için yola çıkar. Geçmişte yaşadıkları olayları yeniden anımsayarak Faysal ve Rüya’yı nerede bulacağını az çok biliyordur.

Ama henüz abisi Levent’in kanı ile yapılmış ölümcül virüsün şehre zarar vermeye başladığından habersizdir. Kahin ona birtakım bilgiler verir ve sadık olanların onu bulacağını öğrenir.

Not: Yazıma başladığımda henüz Google’da Hakan Muhafız yeni sezon konusu ne olacak? yada Hakan Muhafız 3. sezonda neler olacak? gibi bir aratma yapmamıştım. (Yazar senaryoda tıkandı 😉 )

Araştırma yaptığımda ise Hakan Muhafız 3. sezonda kadroya yeni oyuncuların katılacağını öğrendim. Öğrendiğim bu bilgiler doğrultusunda da repliklerde küçük değişiklikler yaptım. Tabi kafamdaki senaryo’ya sadık kalmak şartıyla.

Hakan Muhafız 3 Sezon1. Bölüm Sahne 1

Sarnıçta, başını ellerinin arasına alarak derin düşünceler içinde volta atan Hakan, hareketsiz uzanan Zeynep ile konuşmaya başlar.

Hakan: (Fısıltı ile) Seni hayata döndüreceğim Zeynep. Ne olursa olsun Faysal’ı bulup seni yaşatacağım. Herkesi kaybettim ama seni, seni kaybetmeyeceğim. (Tepkisiz uzanan Zeynep’in alnından öper ve dışarıya çıkar.)

Sokakta yürüyen kahramanımız, her şeyin başladığı yere Tarihi Kapalıçarşı çatısına gelir. Aklında iki soru vardı. Faysal’ın kanı Zeynep’i hayata döndürmek için yeterli mi? Faysal’ı nerede bulurum?

Bu soruları düşünürken birden aklına kahin gelir. Kahin ona bir yol gösterecek veya ipucu verecek tek kişidir. Hakan, kahini ilk buldukları yere gider.

Kahin: Geleceğini biliyordum.

Hakan: Zeynep …

Kahin: Evet, sana demiştim olayları kontrol edemezsin ve her şey olacağına varır.

Hakan: Bir yol göster bir şey söyle.

Kahin: Sadık olanlar sana yardım etmeye devam edecek.

Hakan: Ne ? Son sadık olan Zeynep’ti oda…

Kahin: Hayır, ölümsüzler son Muhafız’ı öldürmeden sadık olanlar bitmez.! Yakın zamanda sadık olanlardan biri seni bulacak ve ölümsüzlerin saldığı virüs, şehri yok etmeden müdahale etmeniz gerekiyor.

Hakan: Ne virüs mü? Saldırıyı önledik onları laboratuvarda yakaladık.

Kahin: Hayır, Levent’in kanıyla yapılan virüs su kaynaklarına çoktan karıştırdı. Bunu önlemeden geçen her gün önce İstanbul’un sonrada dünyanın sonunu getirecek.

Sahne biter.

Hakan Muhafız 3 Sezon 1. Bölüm Sahne 2

Öte yandan ölümsüzler hain planlarının işlemeye başladığını ve insanlığı bitireceklerini düşünürken… Yıllar önce Rüya’nın öldürüldüğü eve tekrar gelmişlerdir.

Faysal son olaylardan sonra Rüya ile olan bağlarını eskisinden daha güçlü bir hale getirmek ister ama içinden bir ses bunun gerçek olmayacağını fısıldar. Kahin de öyle dememiş miydi?  

Rüya: Bu ev bana kötü geliyor demiştim.

Faysal: Hayatım, yeni bir plan yapana kadar burada kalmamız gerekiyor. En azından Muhafız bizi burada bulamaz.

Rüya: Benim planım belli, bu şehri ve sonrasında tüm insanlığı bitirip ait olduğum yere döneceğim. Hemde tek başıma.!!

Faysal: Rüya artık birlikteyiz. Bu işi beraber bitireceğiz sen ve ben.

Rüya: Sen daha önce seçimini yaptın Faysal, bu şehri ve ölümlüleri çok seviyorsun ama yalnız kalacaksın.

Bu gergin sahnenin sonunda Rüya son sözünü söyler ve evin bahçeye açılan cam kapısından çıkarak, havuz başına gelir. Faysal ise kendine bir viski doldurur ve odanın köşesindeki berjere oturur. Bedenini saran belirsizlik onu her geçen dakika dahada huzursuz etmektedir ve düşüncelere dalar…

Hakan Muhafız 3. Sezon 1. Bölüm Sahne 3 

Kahinin yanından ayrılan Muhafız, öğrendiği yeni bilgiler ile düşüncelere dalmış sarnıca doğru gitmektedir. Tam eczanenin kapısından girecekken ardında bir hareket sezer. Dönerken bir eli de çoktan hançeri kavramıştır.

Hakan: Sen kimsin?

İsimsiz: Ben sadık olanlardanım. 

Hakan: (Karşısındaki kişiyi tepeden tırnağa süzer ve sadık olanlardan olduğunu anlar.) Beni nasıl buldun?

İsimsiz: Kemal (Zeynep’in babası) ölmeden önce senden bahsetmişti. Yüzünü hiç görmemiş olmama rağmen Ayasofya’da yangın çıkarma haberi ve stadyum olaylarından sonra seni biraz araştırdım. Şimdi buradayım.

Hakan: Konuşmamıza içeride devam edelim.

Birlikte eczaneden içeri girer ve sarnıca açılan döner duvardan geçerler… Hakan söze başlar.

Hakan: (Hareketsiz uzanan Zeynep’i göstererek) Tanıdığım ilk ve en iyi sadık, ama onuda kaybettim. Yada bir şeyler yapmazsam yani onu hayata döndürmezsem…

İsimsiz: Muhafızların görevi dünyayı ölümsüzlerden kurtarmak. Sadık olanların görevi ise muhafızları korumak ve yol göstermektir. Bu konuda kendini suçlamamalısın. 

Hakan: Faysal’ı bulup öldüreceğim ve kanını Zeynep’e vereceğim. Onu hayata döndüreceğim.!!

İsimsiz: Haklısın ama önce şehri yok etmeden virüsü etkisiz hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için panzehir yapmalıyız.

Hakan ve sadık olan çalışmaya başlar ve önce işe araştırma ile başlar. Öte yandan virüs etkisini göstermeye başlamıştır ve İstanbul’da yavaş yavaş ölümler başlar.

Senaryo burada biter 🙂 Umarım Hakan Muhafız 3. sezon 1. bülüm senaryosunu beğenirsiniz. Yazının okunma durumuna göre bu senaryoya devam edebilirim. Bu arada eğer yazımı beğendiyseniz yorum yapabilir yada sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.  Teşekkürler keyifli bloglamalar…

Bir yorum yazın