En iyi yabancı dizi #La Casa De Papel 2018

En iyi yabancı diziler arasında favori dizim La Casa De Papel’in hayatına 2017 yılında başlayan ve netflix orijinal dizileri arasında yerini alan , kısa zamanda en iyi yabancı diziler arasında olmayı başaran dizidir.

Diziyi Netflix Dizileri listesinde gördüm ve hemen izlemeye başladım. Diziyi severek izleyen biri olarak söylemeliyim ki La Casa De Papel oyuncuları ve konusu ile bana göre 2018 yılının en iyi yabancı dizileri arasındadır.

La Casa De Papel hakkında ki deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim ve bu yazıyı hazırladım umarım beğenirsiniz.

Benzer Yazılar

La Casa De Papel‘i en iyi netflix dizileri listesini incelerken keşfettim ve konusu hoşuma gitti. Diziyi neredeyse bir solukta izledim. Yani hemen hemen La Casa De Papel’in ilk iki sezonunu 2 günde izledim ve 3. sezonun bir an önce yayınlanmasını 4 gözle bekleyenlerdenim.

En iyi yabancı dizi #La Casa De Papel 2018

En iyi yabancı diziler -La Casa De Papel

La casa de papel Álex Pina tarafından İspanya’daki Antena 3 kanalı için yaratılan bir soygun dizisi. 2 parça halinde yayınlanan tek sezonluk bir dizidir.

2 Mayıs 2017’de ilk kez yayınlanmış, 23 Kasım 2017’de sona ermiştir. Dizinin yayın hakları Netflix ve Antena 3 kanalında bulunmaktadır. 

İspanyol soygun hikayesinin 1. ve 2. sezonunun dünya çapındaki başarısının ardından Netflix’den La Casa De Papel 3. sezon müjdesi geldi.

Netflix’ten yapılan açıklamada, “Profesör’ün kalkıştığı yeni soygunlara 2019’da tanıklık edeceğiz” denilerek yeni sezon için görsel de yayınlandı.

La Casa De Papel Oyuncuları

En iyi yabancı dizi #La Casa De Papel 2018

En iyi yabancı dizi – La casa de papel

Dizinin kadrosu İspanyol oyunculardan oluşmakta ve diziyi mükemmel kılan belki de budur. Dizi ilk olarak İspanya Antena 3 kanalında yayınlanmaya başlamış ve daha sonra bitmiş.

Diziyi Netflix satın alarak üzerinde biraz düzenleme yaptıktan sonra yeniden yayınlamış. Ben de dahil olmak üzere bir çok kişi diziyi netflix sayesinde tanıdı ve izledi.  Daha fazla uzatmadan oyunculara geçelim.

Úrsula Corberó ( Tokio) / Itziar Ituño Martínez ( Raquel Murillo ) / Miguel Herrán ( Rio ) Alba Flores ( Nairobi ) Pedro Alonso ( Berlin ) / Álvaro Morte ( Profesör ) 

La Casa De Papel Konusu

Soygunun başında Profesör lakaplı hiç suçlu olarak kayıtlara geçmemiş biri vardır. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için ekibini toplarlar.

Profesör her biri ayrı alanında ün yapmış kişileri bir araya getirir. Sonrasında ise beş ay boyunca bir eve kapanarak, her ihtimali hesaba katarak, ek planlar yaparak kusursuz soygunu planını oluşturur. Plan yaparken başlarına gelebilecek yada gelmeyecek her türlü detayı inceler ve üstünde çalışırlar.

5 ayın bitmesinden sonra harekete geçerler ve kusursuz soygun başlar. Plan yapıldı ama hayatın içerisinde planlamadıkları ayrıntılar ile karşı karşıya gelirler.

Her karakterin farklı zaafları vardır ama hepsinin ortak zaafı olabilecek bir konuda, planları sekteye uğramaya başlar. 

İspanya kraliyet darphanesine girdiklerinde amaçları darphaneyi soymak değildir. Onlar kimseden çalmak istemezler. Sadece kendi paralarını basmak için oraya girerler.

Dizi ile ilgili uzun uzun bilgi vermek isterdim ama daha fazla spoiler vermek istemiyorum o yüzden sadece şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Birde La Casa De Papel harika bir introya sahip bu müziğe bayılacaksınız. 

My life is going on.

La Casa De Papel Fragman İzle

İyi  seyirler…

Fragman

One Response

Bir yorum yazın