Alper Genç

Türkiye'nin Gelmiş Geçmiş En İyi Kişisel Blogu Alper Genç

Ağırlıklı olarak elektrikçilik yapmaktayım. Bir elektrikçi olarak yaşamam gereken standart hayatın aksine, blog yazarak daha çok araştırma ve paylaşma fırsatı buluyorum. Bu aralar daha çok Youtube’da içerik üretmeyi daha çok seviyorum. 

Bizim zamanımızda elinizde bir tablet ile saatlerce çizgi film izleme yada pc oyunları yoktu. Çok daha sonraları oynama fırsatı yakaladıysak da geç oldu. Zamane gençlerinin elinden telefon düşürmemesinin kötü olduğu bir zamanda biz şanslıymışız sanırım. 

Dijital dünya ile geç tanışmış olsam da kendimi  şanslı hissediyorum. Çünkü 2014 yılında sorduğum bir soru ve araştırmalarım sonucunda şimdi buradayım. Blog nasıl açılır? Kişisel blog nedir? sorumun üzerine onlarca makale okudum ve araştırdım. Bir yandan da web site ve bloglar açmaya başladım. En son kişisel blogumda içerikler üretmeye başladım.

Boş zamanlarımda şunu yaparım falan demiyorum çünkü boş zaman yok !! Tüm vaktimi iş ve arda kalan zamanlarda yönettiğim siteler yazdığım bloglar ve bu ara Youtube kanalı alıyor. Hatta size insan gerçekten istediği şeyleri yapar sözünü kendimden örnekleyebilirim.

Size büyük bir tavsiyede bulunmak istiyorum bakın bunu bir yere not edin; İnsanlar bazen saçma sapan işlerle uğraşsalar da bazen hiç bir makam veya mevkide olmayıp hatta tabir caizse kendileri daha saçma işlerle uğraşsalar da sizin yaptığınız işi daha saçma görebilirler. Böyle durumlarda kafanıza takmayın ve yolunuza devam edin. Yaptığınız işten kazanmanız yada zengin olmanıza gerek yok çünkü keyifle yapılan işler iş değil hobidir. 

alpergenc.net

Neden yazıyorum? Blogu açma sebebim ilk başta elektriksel alanda kişisel deneyimlerimi paylaşmaktı ama düşününce ben mesleğe başladığımdan beri elektrikle ilgili bir soruyu Google’a sorma sayım beşi geçmez. Durum böyle olunca diğer bildiklerimi yazayım da belki bir okuyan olur, faydalanır dedim.

WordPress site kurma ve seo çalışmalarında kendimi geliştirdim ve öğrenmeye devam ediyorum. Öğrendikçe de kişisel blogumda paylaşıyorum.

Seo bir ağacın gövdesi ve kapsamlı bir iş olduğu için o konuda yazmıyorum ama ağacın dallarından bazende filizlerden bahsediyorum. Umarım yazılarımı beğenir ve sosyal medya platformlarında paylaşırsınız. Herkese iyi bloglamalar.

Son olarak bu ara Youtube kanalımı büyütmeye çalışıyorum. Adresim https://youtube.com/gencalper  eğer bana destek olmak isterseniz abone olmanız yeterli…